I letošní Pálava proběhne v obdobném duchu jako předchozí 3 ročníky. Info pro nové členy do týmu viz. níže.

Termín 23.-27.8.. Přihlášeni: Vydrovi (5x), Buková 4x, Bejdákovi 3x, Fleischerovi 4x, Sedláček 3x + 2leté mimino (od čt), Vydrovi 5x, Matasovi 4x (od čt), Kafkovi 4x (od pátku), Antošovi 4x (bydlí v bydlíku), Drahníková 1x (od čt), Forbelský 2x.  Veškeré podrobnosti si domluvíte na místě. Příjezd je možný od středy večera do areálu Alešovi sekce v kempu ATC Merkur. Kdo nezná, hlaste na vrátnici, že jedete na windsurfing kemp do F4.


Pro představu loňské ceny:

- ubytování - chatky u Aleše - 180 Kč/os. - chatky jsou 4 a 6 lůžkové (3x)- je potřeba se domluvit a “seskupit se”.
-  stravování: pro dospělé:   polopenze 130 ,-Kč na osobu a den. Plná penze 230 Kč osoba a den.  Pro děti do 10 let polopenze 100 Kč na osobu a den plná penze 200,-Kč osoba a den. Na jídelníčku se dá dohodnout. Snídaně jsou formou švédského stolu.  V ceně je i čaj nebo limča.

- kurz windsurfingu - 300 Kč na dítě/den, 500 Kč dospělý/den. Vč. zapůjčení veškerého vybavení a komplet servisu /instruktoři, motorový člun atd.
- doplňkové sporty zdarma:   minigolf, beachvolejbal, trampolíny,  jeden tenisový asfaltový kurt vhodný i pro nohejbal,  Stand up padle, surfrodeo.

- další možnosti v kempu - vodní lyže, obří aquapark, letní kino.

Předběžný program aktivit (který není striktní a každá rodina se může účastnit, popř. udělat svoji variantu).

- podle aktuálních podmínek - kurzy windsurfingu, turnaje v beach volejbalu, výlety a pro děti tréninky na kolech, tréninky na inlinech, košt ve sklípku u Honzy a Míši, stand up paddle výlet, výlet na parníku za západu slunce.

Fotky a videa ze soustředění najdete na instagramu žactva zde: https://www.instagram.com/sk_janske_lazne/

Soustředění zaměřené na sportovní přípravu žactva - kondiční i technickou má téma “Po stopách slavných sportovců”. Každý den je specificky zaměřen na konkrétního sportovce, jehož tréninkovou přípravou obohacujeme i naše další tréninky.
Stopa 1 (neděle): Roman Šebrle (desetiboj). Všestrannostní tréninky: inline - rychlostní vytrvalost, trénink hbitosti, pilates, kolo (20km), posilování, strečink, běh 3 km, bazén relax, fyzické testy sed-lehy.

Stopa 2 (pondělí): Lance Armstrong (cyklistika). Výjezd na kolech  (23 km), “půlhodinovka” švihadla, základní trénink rovnováhy, závod v běhu do kopce (650m), trénink skoky, fyzické testy - skok z místa. Večerní diskuse o dopingu.
Stopa 3 (úterý): Marcel Hirscher (sjezdové lyžování). Na kolech pojedeme na vodní lyže (56 km). Trénink na vodních lyžích. Kruhový posilovací trénink s prvky M.Hirschera. Večer lezení na stěně v areálu.
Stopa 4 (středa): Cristiano Ronaldo (fotbal).  Dopoledne tréninky - skokový a obratnostní (Ronalda), dynamická rovnováha a závod 2 v běhu do kopce (zlepšení u všech!). Po obědě bazén a pak gymnastika. Po svačině závod - časovka na kole (13 km). Po večeři zápas ve fotbale a ve 21:30 začíná navigovací noční bojovka.

Stopa 5 (čtvrtek): Mikaela Shiffrin (sjezdové lyžování). Dopoledne napodobivý lyžařský trénink, pokročilý nácvik rovnováhy, závod v suchém slalomu. Odpoledne vodní lyže a inline slalom v tyčích. Večer sportovní hry a lezecká stěna.

Stopa 6 (pátek): Usain Bolt (atletika). Dopoledne doděláme trénink slalomu na inline bruslích, který jsme ve čtvrtek nestihli. Odpoledne už proběhne chůze po slackline “naostro” proběhlo několik tréninků a někteří trénovali každý večer chůzi po popruhu až do tmy). Zítra půjdeme přes potok - kde nepřejde …
Odpoledne vyrážíme na kolech na koupaliště a odtud náročný poslední závod - triatlon. Večer oheň a buřty a noční výsadek.

Veškeré fotky a videa zveřejním ve fotogalerii až po návratu ze soustředění (není tady nicmoc připojení k internetu. Plánovaný návrat v sobotu upřesním (a obvolám) v průběhu pátku. Na sobotu vyklízíme ubytování do 10:00 a oběd už tady nemáme. Pokud bude hodně špatné počasí (jak je zatím na sobotu hlášeno), tak pojedeme po sbalení rovnou domů. Pokud nebude tak pršet, pak si uděláme ještě program. Upřesním v pátek večer.

Z tréninků na vodních lyžích (dnes to šlo skoro všem super - většina se dokázala rozjet a někteří kroužili několik koleček).

dsc_6886dsc_6837

Trička jsou od začátku prázdnin hotová a kdo si nahlásil velikost, má ho připravené. Trička průběžně rozdávám na soustředěních. Skupina žactva dostane, pokud ještě nemají z příměstského soustředění, na Borovici. Ostatní - můžete zkusit zavolat a tričko si vyzvednout individuálně.
Budou také k vyzvednutí na Krkonošské 70 začátkem září, případně budou k dispozici na pravidelných trénincích od září.

Heslo E. Zátopka letošní přípravy (na tričkách): “Když nemůžeš, tak přidej!”

Prosíme rodiče o pomoc a přihlášení na organizaci závodu Krkonošská 70, která se bude konat v sobotu 2. září.

Na tento den bude klasicky potřeba cca 60 pořadatelů - většinou na stanoviště na trať.

Dále potřebujeme pomoc při přípravách - cca 10 pořadatelů v pátek 1.9. odpoledne. A dál pomoc při přípravách v týdnu před závodem - značení trati, objíždění regionu a svoz materiálu.

Přihlašte se, prosím, zde: http://www.skjanskelazne.cz/lyzari/?page_id=2226. Do poznámky uveďte, kdy jste schopni pomoc - např. v sobotu - celý den a ve středu od 15 hod. apod.

Díky

Podzimní termíny ledovců pro přípravku, předžactvo a žactvo. Ledovce jsou přednostně určeny pro trénink závodících dětí.

5.-11. listopadu - Kaunertal - přípravka, předžactvo - rozježdění, technika, trénink OS ve štětkách.
5.-11. listopadu - Kaunertal - mladší a starší žactvo - rozježdění, technika OS a SL, trénink obou disciplín ve štětkách.
26.11.-2.12. - Kaunertal - mladší a starší žactvo - technika OS a SL, tyče, rozježdění SG.

Přihlášení zde: http://www.skjanskelazne.cz/lyzari/?page_id=3726

Velké poděkování rodině Čámských za vynikající oběd v restauraci Biograf pro všechny účastníky a Niklovým za občerstvení na Chalupě na rozcestí a koordinaci dopravy materiálu na hřebeny. Vše poskytli zdarma jako sponzorský dar.

Vyúčtování:

4160,- ubytování a strava Bischofstein
2x 1000,- dopravy oddílovými auty
1733,- oběd v Jaroměři (Kuks inline)
1125,- oběd na Luční Boudě
1253,- svačiny, pitný režim
1050,- ubytování Děvín
337,- bus z Pece

Celý týden (platili 1000 Kč):
Vojta Nikl , Eliška Hlízová, Kája Černá, Olda Čámský,  Šimon Michálko, Aleš Moravec, Vojta Frič, Tomáš Folc, Nela Mičánková, Ela, Kačka Matasová. 200 Kč budu vracet všem.

Bišík (po+út):
Bohdan Anton. 560 - budu vracet.

Bišík + Kuks (po-st):
Matouš Michálko - budu vracet 450,-

Kuks + hory (st-pá):
Kuba Mičánek - 485 - doplatit.

Hory (čt+pá):
Jan Kolb (doplatit 370), Tibor Tschoche (doplatit 370), Richard Němec (doplatit 370)

Závodníci ze všech kategorií by měli mít splněny a odtrénovány (ať už v rámci tréninků nebo sami) následující objemy. Pokud nemáte splněno, je skutečně nejvyšší čas, začít makat na kondičce (v září už bude pozdě) - viz. níže.

Kategorie předžactvo a mladší žactvo:

160 km - kolo

35 km - tréninkový běh
10 tréninků posilování (á 20 min)
10 tréninků sportovní hry
5 tréninků obratnost
7x trénink inline brusle
3x běžecký nebo cyklistický závod

Kategorie starší žactvo a junioři:

180 km - kolo
40 km - tréninkový běh

12 tréninků posilování (á 20 min)
8 tréninků obratnost
4x trénink rychlá dynamická síla
4x trénink speciální vytrvalost
10 tréninků sportovní hry
7x trénink inline brusle
3x běžecký nebo cyklistický závod

Předepsané objemy na prázdniny (částečně budeme plnit i v průběhu soustředění - Homole - předžactvo, žactvo - 2x soustředění)

Kategorie předžactvo a mladší žactvo:

240 km - kolo

50 km - tréninkový běh
10 tréninků posilování (á 20 min)
5 tréninků obratnost
10 tréninků sportovní hry
14x trénink inline brusle
4x trénink napodobivá lyžařská cvičení
3-4x běžecký nebo cyklistický závod

Kategorie starší žactvo a junioři:

240 km - kolo
60 km - tréninkový běh

2x trénink posilovna
10 tréninků obratnost
8x trénink rychlá dynamická síla
4x trénink speciální vytrvalost
10 tréninků sportovní hry
14x trénink inline brusle
4x trénink napodobivá cvičení
3x běžecký nebo cyklistický závod

Důležité upozornění: od začátku sezóny vedeme docházku na tréninky. Závodníky, kteří nechodí na tréninky a dojde u nich ke zhoršení výkonnosti - nesplní limity podzimních fyzických testů, nelze vzít na ledovec (a měly by zvážit svoji zimní závodní činnost). Minimální docházka u závodního předžactva a žactva je 80 procent. Díky za pochopení, na ledovci potřebujeme mít děti kondičně připravené.