Fotky z tréninků přípravky najdete zde: Fyzické testy, Trénink na kolech

Tréninky lyžáku jsou vypsané v kalendáři zde.
Tréninky se konají pouze venku a v případě příznivého počasí (do tělocvičny zatím nemůžeme)

PŘÍPRAVKA
STŘEDA A PÁTEK - tréninky LO - podrobnosti v kalendáři

PŘEDŽACTVO

STŘEDA A PÁTEK - tréninky LO - podrobnosti v kalendáři
Tréninkový deník předžactvo na tento týden
Kolo terén - min. 10-15 km, běh - min. 30 minut, posilování - min. 30 min., protahování - min. 2x 10 min., inline brusle - 1,5 hod., sportovní hry

ŽACTVO
ÚTERÝ, STŘEDA A PÁTEK  - podrobnosti v kalendáři.

Tréninkový deník žactvo na tento týden

Výzva na tento týden (Kolo na Černou Horu- Pardubické Boudy - podrobnosti v Kešuálech), Kolo terén - min. 20 km, běh - 1 hod.- 6-8 km, inline trénink - 1,5 hod. individuálně, posilování - 2x 30 min., protahování - min. 3x 10 min., sportovní hry - 1-2 hod., + další aktivity

Doporučené akce na červen (Podrobnosti vyřešíme na trénincích)

4.6. - Medvědín - přespolní běh
21.6. - Jilemnice - přespolní běh
26.6. - Vrchlabí - Vejsplachy
28.6. - https://www.trutnovskypulmaraton.cz/ - běhy pro všechny věkové kategorie

Objednané zboží, které jste si objednávali na schůzce začátkem března je částečně již u nás. Objednávky (jak bylo prezentováno) bylo rozděleno na 2 části:

1. zimní zboží - kalhoty a bundy - oddíl uhradil již zálohovou fakturu a zboží dorazí na podzim - prosíme rodiče, aby uhradili (co nejdřív) na oddílový účet celou částku. Zboží bude vydáno, jakmile na podzim dorazí.

  OP-a-82_2020.pdf (846.7 KiB, 90 hits)

2. vše ostatní - už dorazilo a můžeme Vám vydat. Zboží bylo oddílem kompletně uhrazeno a je nutné, abyste uhradili celou částku. Soupis je v příloze. Jakmile zašlete peníze, pošlete zprávu na oddílový účet a zboží Vám vydáme na tréninku.

  OP-a-97_2020.pdf (436.4 KiB, 72 hits)

V menu TRÉNINKY a SOUSTŘEDĚNÍ naleznete podrobné pokyny k jarnímu a letním soustředěním, včetně pokynům k přihlašování.

Věnujte pozornost především aktuální novince - červnové soustředění v Bělči nad Orlicí, kam jsme jako klub pravidelně jezdili a kam se po 6 letech vracíme. Je zaměřené (mimo dalších sportovních aktivit) především na vodu. A je i náhradou za neuskutečněné soustředění na Branžeži v květnu. Soustředění je od pátka odpoledne do pondělí večera (děti z 1. stupně, pokud musí jít do školy, mohou odjet v neděli).

Pokud bude kvůli COVID-19 vydané nějaké další opatření ohledně organizaci táborů a soustředění, budeme Vás informovat.

Poskytujeme členům další důležité avizované informace:

1.  Informace o platbách ročních příspěvků
Platba ročních příspěvků na sezónu 2020/2021 (květen 2020 – duben 2021) dle schválení na podzimní schůzi lyžařského oddílu. Úhrada příspěvků v termínu do 30.4.2020

přípravka                                       4.000,- Kč
předžactvo nezávodní                   4.000,- Kč
předžactvo závodní                       7.000,- Kč
žáci nezávodní                              5.000,- Kč
žáci závodní                                  8.000,- Kč
(noví členové, září 2020                3.000,- Kč)

Vzhledem k aktuální (pro mnohé rodiny nelehké situaci) je možné individuálně požádat o odklad platby příspěvky na podzim. Prosíme o sdělení této skutečnosti na oddílový mail: lyzari@skjanskelazne.cz.

2. Informace o hospodaření oddílu od Hanky Turečkové

Informace procentuální formou v příloze (vzhledem k tomu, že je tato informace veřejná na webu i mimo členy oddílu). Pro Ty, kteří mají zájem o přesná čísla, se toto dozvíte na podzimní schůzi klubu.

  2019_PaV.pdf (435.2 KiB, 71 hits)

3. Informace o povinnosti brigád
Vzhledem k tomu, že jsme nemohli uskutečnit druhé závody v zimní sezóně, vedení klubu rozhodlo o snížení povinnosti brigád na 3 dny (za rodinu). Ještě nás do podzimu čeká organizace Krkonošské 70 MTB - 5.9. a možná pomoc při dětském dni pro Svobodu n./Ú.

4. termíny a program letních soustředění

Termíny jsou potvrzené a počítáme s nimi. V případě, že by bylo omezení, nahradíme soustředění příměstskou formou. Pokyny a přihlašování zveřejníme během dubna.
7.-10.5. - Branžeš - zrušeno
4.7 - 8.7. - předběžný termín příměstského soustředění - mladší a starší žactvo
25.7.-31.7. - Homole u Jičína (soustředění pro přípravku a předžactvo)
1.-8.8. - soustředění pro mladší a starší žactvo
22.-26.8. - windsurfing Pálava - pro všechny včetně rodičů

5. informace o materiálu (vydaném Leki materiálu, O’Style objednávkách atd.)

LEKI materiál - letos vydaný Leki materiál nebudeme vybírat a zůstane dětem do příští sezóny. Kdo bude potřebovat na podzim před sezónou vyměnit nebo vydat nový, vyřešíme na podzim.

O’Style objednávky - část zboží bude po platbě zaslána už během jara (mají skladem). Dáme Vám info na web, kdo co  má uhradit. Druhá část (bundy a kalhoty) dorazí až na podzim.

Vzhledem k tomu, že v nejbližší době neproběhne jarní výroční schůze oddílu, jsme nuceni Vám poskytnout informace touto formou.
Letošní sezóna pro nás lyžaře nebyla příznivá. Ikdyž proběhly tři kvalitní soustředění na ledovci Kaunertal a děti byly dobře i kondičně připraveny, přesto začátek sezóny nebyl ideální. Lyžovat jsme začali až 7. prosince a nejmenší děti dokonce až po novém roce. Z důvodu nepřiznivých sněhových podmínek jsme v této zimě neměli ani jeden trénink v brankách na Duncanu. Což je především pro menší děti hlavní tréninkový kopec.
Takový špatný průběh zimy  jsme za téměř 20-ti leté historie klubu nezažili. A to ještě nezmiňuji konec sezóny, kdy jsme museli dřív ukončit sezónu (menší děti o 2 týdny a starší o 3-4 týdny).

Nicméně přesto jsme odtrénovali 228 tréninků na sněhu (oproti předloňským 290 tréninkům). Kondiční příprava v loňském roce proběhla v obvyklém objemu podle plánovaného ročního tréninkového programu.

Podrobné informace a statistiky s rozepsaným počty tréninků i typů tréninků u závodních skupin a počty závodů naleznete v příloze.

  cinnost_2019-20.pdf (123.7 KiB, 81 hits)

Nejúspěšnější (a tradičně i nejaktivnější co se týče počtu absolvovaných tréninků) jsou:
kategorie žactva: Karolína Černá, Veronika Drahníková, Laura Kočí
kategorie předžactva: Jan Kolb
kategorie přípravky: Ema Kolbová, Filip Žemlička a Terka Štikarová
kategorie mladší přípravky: Adam Pavel

Děti i rodiče samozřejmě zajímá, jakým způsobem připravujeme vstup do další tréninkové sezóny.

Do konce dubna (od Velikonoc) budou tréninkové skupiny dostávat tréninkový deník s doporučenými tréninkovými objemy. Zároveň ještě v dubnu proběhne testování vybraných svalových skupin. Začátkem května, pokud situace dovolí, zahájíme tréninkový program tradičně fyzickými testy. Zda proběhne kondiční soustředění na Branžeši, ještě v tuto chvíli není jisté.

Další informace, které tradičně dostávají členové na výroční schůzi budou následovat v po-velikonočním týdnu.
Týkají se následujících bodů:

1. termíny a program letních soustředění
2. informace o hospodaření oddílu od Hanky Turečkové
3. informace o platbách ročních příspěvků
4. informace o materiálu (vydaném Leki materiálu, O’Style objednávkách atd.)
5. diskuse - pokud byste chtěli zaslat do diskuse nějakou informaci, případně doplnit “schůzi” o další bod, napište na oddílový mail: lyzari@skjanskelazne.cz.

Závěrem bych chtěl předat informaci od všech trenérů, kteří pracovali v zimě i v létě s Vašimi dětmi. Všem nám je líto, že jsme se letos nemohli s dětmi plohodnotně rozloučit a zazávodit si na “Posledním mazání”. Všichni se těší na zahájení tréninků a Ti, kteří trénují hlavně v zimě, se těší na příští už pořádnou zimu.