Lyžařské tréninky na týden jsou vypsané v Týmuj.

Závody v tomto týdnu:

ŽACTVO - UKZ Stoh 2x obří slalom. Přihlášení do středy zde.

POSLEDNÍ MAZÁNÍ - Sobota dopoledne - akce pro děti a rodiče.

Na základě své žádosti ukončil ke dni 22.3.2023 působení ve vedení lyžařského oddílu Michal Kolb. Michalovi tímto děkujeme za odvedenou práci pro oddíl a to nejen v pozici člena výboru.

Vzhledem k tomu, že se šíří zcela nepravdivé informace týkající se fungování LO a jeho budoucnosti, vydává vedení LO prostřednictvím jeho předsedy krátké prohlášení.

Ke dni 30. 4. 2023 končí svou trenérskou činnost na vlastní žádost z rodinných důvodů Zdeněk Šafář, trenér výběrové skupiny žactva.

Tímto osobním a do jisté míry i očekávaným a pochopitelným rozhodnutím (tři malé děti) však nekončí LO jako takový a ani jeho závodní zaměření, jak se to snaží někdo a kdoví proč prezentovat uvnitř i vně LO.

Celá skupina žactva včetně 3 žáků trénovaných Zdeňkem bude nadále standardně trénovat pod vedením žákovských trenérů.

Začátkem května zahajujeme nový tréninkový cyklus tak, jak bývá každoročním zvykem.

Není tedy pravdou, že odchodem jednoho z trenérů končí žákovská skupina.

Na tomto místě se nabízí již nyní poděkovat Zdeňkovi za jeho odvedenou práci pro oddíl a hlavně pro děti, kterým se věnoval a předával své zkušenosti a dovednosti.

Věřím tomu, že se za nějaký čas vrátí zpět k trénování u nás v oddíle a naváže na to, kde nyní končí.

Opravdu zde nechci spekulovat o tom, kdo a za jakým účelem šíří tyto bludy o budoucnosti LO. Chci jen uklidnit děti, rodiče, trenéry a všechny ostatní, že LO jede a pojede dál.

Určitě si více řekneme a případné dotazy zodpovíme na výroční schůzi po ukončení probíhající sezóny, která bude cca v polovině dubna.

Do té doby jsem vám samozřejmě plně k dispozici a neváhejte mne kontaktovat.

P.S. Ještě díky všem za pomoc při závodech v Černém Dole. Myslím, že můžeme být hrdí, jak se nám to v nelehkých podmínkách povedlo.

Martin Frič

V příloze naleznete výsledkovku závodu “Vycházející hvězda Černé Hory” pro kategorie mladší přípravky a “Vycházející hvězda SLALOMU” v kategorii předžactvo.

Vítězi se stávají Matěj Moštěk (přípravka v obřím slalomu) a Terka Štikarová (ve SLALOMU).

Výsledky_duncan

Termíny jarních a letních soustředění:

5.-8.května - Malá Skála - kondiční jarní pro všechny skupiny
v 1. týdnu o letních prázdninách příměstské soustředění pro žactvo, případně předžactvo
29.7.-5.8. Nebákov - přípravka a předžactvo
6.8.- 12.8. Borovice - mladší a starší žactvo (+ zájemci ročníky 2011), junioři
17.-20.8. - Pálava windsurfing soustředění - všechny skupiny, i pro rodiče

Termíny ledovců (jarní a podzimní) upřesníme na schůzi oddílu v dubnu.

Antoš: Dynastar speed omeglass Team SL R 21 PRO Size 142  +  DRMAF03 (SPX 10 GWB73 Hot Red).  -   1x Dynastar speed course Team GS R 21 PRO Size 164. +  DRMDR03 (SPX 12 GW B80 Hot Red).  -   1x

Štikarová: 1x Helma HERO GIANT IMPACTS FIS WHITE RKLH101 RED velikost 54 1x Brýle RKLG104 - ACE HERO WHITE 1x Lyže HERO ATHLETE SL PRO 114/65/99 (142) + 1x FCLAS07 SPX 10 GW B73 HOT RED

Glovňa: Hero Athlete Multievent vel. 134cm
Kalyn: obřačky a slalomky dynastar (164 a 142)
Linda - HERO ATHLETE SL PRO - 149 cm + + 1x FCLAS07 SPX 10 GW B73 HOT RED
Doležalová: Rossignol Multievent 140 cm včetně vhodného vázání pro Elišku Doležalovou (2015) z přípravky.
Drbohlav: SPEED COURSE MASTER GS KONECT Sizes 179 Sidecut 115-70-97 Radius 19m Plus adekvátní vázání 12tka
Kubu Králíčka: délka 134cm, Ross hero multievent
Moštěková:
ROSSIGNOL - HERO ATHLETE MULTIEVENT velikost 148 + vázání

9.3.  obří slalom Javor 3 Pec - session_60_export
1.3. - obří slalom Javor 3 Pec - session_57_export
27.2. - obří slalom - Javor 3 - session_56_export

Videa:

Obří slalom Javor 3 - 22. a 27.2.
SLALOM Duncan 28.2.
Obří slalom Javor 1 - 2.3.

Na konci sezóny pojedeme na velké závody Kidstrophy v Rakousku, které se budou konat v termínu 25.-26. března. Přihlášeni: V. Žemlička, F. Žemlička, L. Folc, A. Bednaříková, E. Kolbová, Niklová, Štikar, Štikarová, Jirečková, Sedláček.  dosp. M. Žemličková, Š. Kolbová, Bednařík, 2x Niklovi, Sedláček J., Štikar, Jiereček. Jedná se o velkolepou akci pro kategorie U8, U9, U10,U11, U12, U13 a U14. Odpovídá ročníkům a kategoriím přípravky, předžactva a mladšího žactva. Kidstrophy bývaly v minulosti jednou z největších akcí pro malé závodníky, které se účastní kolem 1000 závodníků z celého světa s doprovodným programem. (3 minulé roky se kvůli Covidu nekonaly) Několikrát jsme se i s úspěchy účastnili. Více informací o akci zde: https://scsalzburg.com/kidstrophy_en/program/ V případě zájmu, pojeďte i rodiče. Prosím o přihlášení přes přihlašovací formuláře klubu zde: http://www.skjanskelazne.cz/lyzari/?page_id=14426 A nejpozději do poloviny února (do 15. 2.), je možné že kapacita závodu bude brzy naplněna. A také kvůli zajištění ubytování. Předběžně je nutné počítat s výdaji na startovné (2x 25 EUR), ubytování, dopravu, jídlo a permanentku. Závod se koná v sobotu a neděli. Odjezd je možný ve čtvrtek, v pátek lyžování v areálu a víkend závody. Nebo až v pátek a pouze na závody. V případě poskytnutí dalších informací poskytnu osobně nebo telefonicky.