Odtrénované objemy:

Za pondělí a úterý jsme odtrénovali na kole na single trekách: předžactvo 63 km a žactvo 84 km.
Středa - výklus, sportovní hry 1,5 hod., pilates cvičení, horská túra 12 km, trénink odvahy - obří houpačka ve Špindlu.
Čtvrtek - horská túra - 5 km, rovnováha a cvičení ve venkovní posilovně 30 min.

Harmonogram na pátek:

Sraz v 8:30 na parkovišti u areálu Housky u Trutnova - odkaz na mapě zde. Je to směr na Starý Rokytník kousek za parkovištěm na Para (kdyžtak volejte Pavlovi).

Dopolední program: inline sjezdově v areálu Housky, pak výklus a posilování na para v kombinaci s fyzioterapií a videozáznamy. Po obědě se přesuneme na atletický stadion, kde sportovní část soustředění zakončíme závody a přesuneme se do aquaparku v Trutnově. Zakončení opět v cca 17:00 (vyzvednutí a případné rozvezení dětí vyřešíme operativně)

S sebou: inline brusle a komplet chrániče s helmou. Sportovní oblečení a boty na běh, plavky a ručník, lahve s pitím, svačinu. Na vyšetření, které povede fyzioterapeutka Eliška Mertlíková budou nutné krátké šortky a holky sportovní podprsenku. Kdo má - tak nabitý sporttester, ostatní dostanou.

Psychicky narocny odpoledni trenink-skok odvahy na obri houpacce Yellow Pointu ve Spindlu a narocny vystup v desti Dlouhym Dolem udolim Sv.Petra na Vyrovku a odtud sestup na Devin. Vsichni jsme zmakli statecne…

img-20200708-wa0018img-20200708-wa0022img-20200708-wa0038
img-20200708-wa0004

V pátek bude trénink na kolech pro kategorie předžactva a žactva. Sraz v 16:00 u sroubku. Trénují Michal a Šárka.

Fotky z Bělče jsou zde: https://photojr.rajce.idnes.cz/SK_Janske_Lazne_-_Belec_n._O./

Děkujeme Jardovi Roušalovi.

Pravidelné tréninky o prázdninách se nekonají.

Všechny skupiny mají sportovní soustředění. Nejbližší soustředění pro kategorie předžactva a žactva je příměstské od 6. července.
Závodní skupiny předžactva a žactva mají individuální tréninkový plán.
Dále plánujeme v průběhu prázdnin tréninkové dny. Více zde v novinkách.

PŘEDŽACTVO

Individální tréninkový plán na tento týden 29.6. - 5.7.
Kolo silnice nebo terén - 20 km, běh - min. 30 minut, posilování - 2x 20 minut, protahování - min. 4x 10 min., inline brusle - 1-1,5 hod., sportovní hry - 2-4 hod.

ŽACTVO

Individální tréninkový plán na tento týden 29.6. - 5.7.

Výzva na tento týden (Sněžka - podrobnosti v Kešuálech), Kolo terén - min. 20 km, Kolo silnice - 30 km, běh - 2x 30 hod.- 4-5 km, inline trénink - 1,5 hod. individuálně, posilování - 2x 20 min., protahování - min. 4x 10 min., sportovní hry - 1-2 hod., + další aktivity, 1x závod

Prosíme o kontrolu a případné (rychlé) dohlášení na soustředění a ledovce. Nejpozději do konce června, pak budeme závazně zajišťovat ubytování a rezervovat pisty.
Na ledovce bereme pouze závodící děti. Díky za pochopení.

Evidence přihlášených zde: http://www.skjanskelazne.cz/lyzari/?page_id=3726

V sekci PRO ČLENY a DOKUMENTY naleznete výsledky jarních fyzických  testů (budou umístěny trvale). Kategorii žactva zbývá dokončit obratnostní test a závodníci s absencí nebo zraněním si budou dodělávat testy individuálně.
Jedná se o testovací baterii doporučenou Svazem lyžařů, kterou závodníci absolvují na začátku 1. přípravného období a podruhé na konci během září/října. Jako kontrolu zlepšení ukazatelů po kondiční přípravě a soustředěních. Baterie obsahuje testy dovedností a schopností důležitých pro sjezdové lyžování (obratnost, rychlost, sílu, vytrvalost…) a výsledky jsou pro trenéry důležitým ukazatelem pro plánování tréninkového procesu. Proto je nezbytné, aby min. u závodníků byla účast stoprocentní.

Pro podrobnosti k testům a také např. srovnávací informace (jaké výsledky by děti měly mít), navštivte metodickou sekci Svazu lyžařů zde:

https://www.czech-ski.com/alpske-discipliny/metodika.

  pripravka.pdf (477.6 KiB, 89 hits)

  predzactvo.pdf (452.9 KiB, 52 hits)

  zactvo.pdf (460.8 KiB, 60 hits)

Objednané zboží, které jste si objednávali na schůzce začátkem března je částečně již u nás. Objednávky (jak bylo prezentováno) bylo rozděleno na 2 části:

1. zimní zboží - kalhoty a bundy - oddíl uhradil již zálohovou fakturu a zboží dorazí na podzim - prosíme rodiče, aby uhradili (co nejdřív) na oddílový účet celou částku. Zboží bude vydáno, jakmile na podzim dorazí.

  OP-a-82_2020.pdf (846.7 KiB, 123 hits)

2. vše ostatní - už dorazilo a můžeme Vám vydat. Zboží bylo oddílem kompletně uhrazeno a je nutné, abyste uhradili celou částku. Soupis je v příloze. Jakmile zašlete peníze, pošlete zprávu na oddílový účet a zboží Vám vydáme na tréninku.

  OP-a-97_2020.pdf (436.4 KiB, 101 hits)