Původní Ski klub byl založen v roce 1905

O nás

Lyžařský klub v Janských Lázních má širokou tradici – založen byl jako jeden z prvních již v roce 1905.

V 80. letech minulého století dosahovali členové oddílu předních umístění na republikové úrovni v oblasti sjezdového lyžování.

V současné době má lyžařský oddíl více než 150 členů a kolem 80 aktivně trénujících dětí. Tím se řadí mezi největší kluby v České republice. Lyžařský oddíl je jedním z oddílů Sportovního klubu Janské Lázně, který je nezisková organizace registrovaná u Tělovýchovné jednoty ČR.

Nejúspěšnější závodníci historie:

Adolf Berger (skokan, původní Ski klub), Jan Vojtěch (úspěšný sjezdař s mnoha úspěchy, juniorský mistr světa v letmém kilometru), Jiří Kornfeld (mistr světa ve slalomu dospělých), Jan Hainiš (mnohonásobný vítěz vrcholných sjezdových závodů), Martin Vojtěch, Dagmar Berrová, Zdeněk Formánek, Bubeníková, Kučerová, Smolíková a mnoho dalších)

Nejúspěšnější závodníci současnosti:

V novodobé historii 21. století nás úspěšně a často i jako členové reprezentačního výběru České republiky úspěšně reprezentovali nebo stále reprezentují: Viktorie Vydrová, Aneta Fleischerová, Bára Bejdáková, Natálie Kornfeldová, Tomáš Matas, Leonard Fleischer, Karolína Černá, Jan Bednařík, Jan Kolb, Matěj Sedláček, Filip Žemlička a další.

VISSION

Naše Vize

Jsme klubem, který dbá o všestrannostní rozvoj svých svěřenců.

Do klubu vstupují děti od 5 let a od toho věku mladí lyžaři procházejí vždy celoroční sportovní přípravou pod vedením kvalifikovaných trenérů až po juniorskou kategorii.

Naší prioritou je všeobecný pohybový rozvoj, v zimní sezóně se specializací na sjezdové lyžování.

Pokládáme základní stavební kameny techniky lyžování a motivujeme děti ke sportovní i závodní činnosti. Vedeme děti k celoživotní lásce k lyžování a sportu a pohybu obecně a vštěpujeme jim pravidla Fair-play. Talentovaným dětem zajišťujeme kvalitní tréninkovou přípravu na lyžařské závody.

Jsme Sportovním střediskem mládeže Svazu lyžařů sdružujícím sportovce z regionu.

ABOUT US

Střípky z historie

V roce 1921 organizoval jedny z prvních celosvazových závodů.

V roce 1925 se pak v kolébce tehdejšího světového lyžování v Janských Lázních konalo 1. mistrovství světa FIS v lyžování.

Po skončení 2. světové války začal rozvoj sjezdových disciplín. Pod vedením Jaroslava Vojtěcha začíná další úspěšné období místních teď už českých závodníků. Janskolázeňský oddíl se stal součástí tzv. 1. ligy sjezdařů, do které se kvalifikovalo pouze 10 nejlepších oddílů z České republiky.

Oddíl pořádal nejen závody ve sjezdovém lyžování, ale i závody ve skoku na původním Krakonošově obřím můstku u centra Janských Lázní.

Po sametové revoluci byl oddíl několik let nefunkční. K znovuobnovení klubu došlo až v roce 2003 a od té doby oddíl vychoval stovky svěřenců, z nichž se někteří věnují závodní kariéře dodnes.

Partneři

Partneři, kteří dlouhodobě a významně podporují lyžařský oddíl.

Číst více