Tréninky v zimě

V rámci pravidelných tréninků na lyžích napříč všemi  skupinami učíme děti správnou techniku, jízdu v různých podmínkách i další aktivity. Děti jsou rozdělené do několika skupin: začínající nejmenší (5-6 let) ve skupince superpřípravka, starší ve skupině přípravka dělíme podle lyžařských schopností do 2-3 tréninkových skupin, 11-12ti letí ve skupině předžactva a 13-16ti letí ve skupině mladšího a staršího žactva.

Nejmenší děti trénují správně provedené zatáčení postupně do paralelního vedení lyží. V přípravce se děti zdokonalují v řezaném oblouku po hranách, správnému alpskému postoji, zatížení lyží, postavení horní poloviny těla. Kontrolují rychlost v různých poloměrech oblouků. V této kategorii se malí závodníci účastní závodů v sérii Krkonošského poháru.

Předžáci dále aktivně trénují techniku středního, krátkého i dlouhého oblouku. Soustředění se na techniku a jízdu obřího slalomu, začínají trénovat i slalom v nízkých tyčích. Důležitá je správná technika, korekce chyb a správně provedené podstatné pohyby. Podstatné je především správné provedení zahranění a zatížení lyží v jízdě po hranách. Trénujeme starty, taktiku v závodě, zvládání předzávodního stresu, budujeme odvahu, trénujeme v brankách technické, závodní i měřené jízdy. Trénujeme i na ledovci Kaunertal v Rakousku. Závodů se účastníme především v Krkonošském poháru. Pravidelně se účastníme i mezinárodního závodu Kidstrophy v Rakousku. Tréninky doplňujeme všestranností – běžky, skialpy, telemarky, SNB tréninky.

Žactvo dále zdokonaluje techniku v krátkém, středním a dlouhém oblouku (slalom, obří slalom a superobří slalom). Tréninky probíhají v závodních podmínkách, využíváme měřené tréninky. Techniku trénujeme v náročnějších podmínkách. Jezdíme na podzimní ledovce do Rakouska. Závodíme krajské závody a nejlepší kvalifikovaní členové oddílu jezdí nejvyšší českou soutěž – Český pohár. Účastníme se mezinárodních závodů a Olympiády dětí a mládeže.

Pořádáme několik lyžařských závodů pro mladší i starší kategorie.