pitztall

6. den (pátek) - dnes opět nádherný den - ideální pista a azuro. Konečně je u všech vidět pokrok při volné jízdě i v obřím slalomu ve štětkách. Dneska jsme si i trochu zazávodili. A trénovali až do konce. Nikomu se nechtělo z kopce. Zítra cesta domů… Videa z dneška zde.
5. den (čtvrtek) - dnes trochu mlha a občasné přeháňky. Daří se nám lepšit základní sjezdový postoj a vedení lyží po hraně - u všech na mírnější sjezdovce ve volné jízdě. Čeká nás přenesení stereotypů na prudší kopce a následně do tyčí (to už ale na příštím ledovci). Videa z dneška zde.
4. den (středa) - na Kaunertale byly téměř ideální podmínky -  mráz, sluníčko a nová trochu měkčí pista. Drilovali jsme klopení lyží a těla do oblouku a ve volných jízdách užívali prašanu. Odpoledne trénink OS ve štětkách. Večer promítání kultovního dokumentu Streif. O sjezdu Hannenkam v Kitzbühelu. Videa ze středy zde.

Třetí den (úterý) - přes noc nanapadlo 40 cm nového sněhu a zavřeli ledovec (Kaunertal). Vyrazili jsme na jiný ledovec - Pitztall, na který nám také platí permanentka. Podmínky byly famózní. Jezdili jsme - jako všechny ostatní týmy v prašanu:-).
Druhý den (v pondělí) jsme už řešili individuální chyby níže a pracovali na jízdě po hraně a zlepšení základního postoje. A také problém většiny - fázi zahájení oblouku. Natočená videa s cvičeními na večerních videorozborech.
První den jsme rozjížděli a zvykali si na lyže a sníh. Videa z dnešního dne s krátkým zhodnocením. Videa z neděle zde.
Hodnoceny byly základní znaky techniky:
Eliška - slušné zlepšení při vedení lyží a základním postoji. Hlavní problém, na kterém bude pracovat je záklon při zahajování oblouku a z toho plynoucí chyby a problémy.
Linda - hlavním problémem je základní postoj a správném zahranění lyží v oblouku a z toho plynoucí chyby.

Vojta - hlavní problém je fáze zahájení oblouku - vynechává fázi klopení, pouze vysedne v záklonu do dalšího oblouku.
Miky - zlepšit základní postoj - zalomení a obdobně jako u Elišky a Vojty fázi zahájení oblouku.
Aleš - stejně - zlepšit fázi zahájení oblouku. A soustředit se na oblouky vpravo (na levou nohu) - hranění, zatížení lyže.

Zítra se soustředíme na procvičování a drilování a také vybereme některou z předepsaných dovedností.