Vzhledem k tomu, že v nejbližší době neproběhne jarní výroční schůze oddílu, jsme nuceni Vám poskytnout informace touto formou.
Letošní sezóna pro nás lyžaře nebyla příznivá. Ikdyž proběhly tři kvalitní soustředění na ledovci Kaunertal a děti byly dobře i kondičně připraveny, přesto začátek sezóny nebyl ideální. Lyžovat jsme začali až 7. prosince a nejmenší děti dokonce až po novém roce. Z důvodu nepřiznivých sněhových podmínek jsme v této zimě neměli ani jeden trénink v brankách na Duncanu. Což je především pro menší děti hlavní tréninkový kopec.
Takový špatný průběh zimy  jsme za téměř 20-ti leté historie klubu nezažili. A to ještě nezmiňuji konec sezóny, kdy jsme museli dřív ukončit sezónu (menší děti o 2 týdny a starší o 3-4 týdny).

Nicméně přesto jsme odtrénovali 228 tréninků na sněhu (oproti předloňským 290 tréninkům). Kondiční příprava v loňském roce proběhla v obvyklém objemu podle plánovaného ročního tréninkového programu.

Podrobné informace a statistiky s rozepsaným počty tréninků i typů tréninků u závodních skupin a počty závodů naleznete v příloze.

  cinnost_2019-20.pdf (123.7 KiB, 80 hits)

Nejúspěšnější (a tradičně i nejaktivnější co se týče počtu absolvovaných tréninků) jsou:
kategorie žactva: Karolína Černá, Veronika Drahníková, Laura Kočí
kategorie předžactva: Jan Kolb
kategorie přípravky: Ema Kolbová, Filip Žemlička a Terka Štikarová
kategorie mladší přípravky: Adam Pavel

Děti i rodiče samozřejmě zajímá, jakým způsobem připravujeme vstup do další tréninkové sezóny.

Do konce dubna (od Velikonoc) budou tréninkové skupiny dostávat tréninkový deník s doporučenými tréninkovými objemy. Zároveň ještě v dubnu proběhne testování vybraných svalových skupin. Začátkem května, pokud situace dovolí, zahájíme tréninkový program tradičně fyzickými testy. Zda proběhne kondiční soustředění na Branžeši, ještě v tuto chvíli není jisté.

Další informace, které tradičně dostávají členové na výroční schůzi budou následovat v po-velikonočním týdnu.
Týkají se následujících bodů:

1. termíny a program letních soustředění
2. informace o hospodaření oddílu od Hanky Turečkové
3. informace o platbách ročních příspěvků
4. informace o materiálu (vydaném Leki materiálu, O’Style objednávkách atd.)
5. diskuse - pokud byste chtěli zaslat do diskuse nějakou informaci, případně doplnit “schůzi” o další bod, napište na oddílový mail: lyzari@skjanskelazne.cz.

Závěrem bych chtěl předat informaci od všech trenérů, kteří pracovali v zimě i v létě s Vašimi dětmi. Všem nám je líto, že jsme se letos nemohli s dětmi plohodnotně rozloučit a zazávodit si na “Posledním mazání”. Všichni se těší na zahájení tréninků a Ti, kteří trénují hlavně v zimě, se těší na příští už pořádnou zimu.